LEPŠÍ BUDOUCNOST Pro naše město a jeho občany

Stanovisko k výsledku komunálních voleb

Stanovisko boskovické ČSSD k výsledku komunálních voleb.

ČSSD v Boskovicích zhodnotila průběh komunálních voleb a povolebních vyjednávání.

Poděkování patří všem voličům, kteří dali svůj hlas ČSSD v Boskovicích, dále všem, kteří se podíleli na přípravě voleb i našim zástupcům v okrskových volebních komisích.

Vítězství ČSSD v Boskovicích je nezpochybnitelným úspěchem a utvrzuje nás v přesvědčení, že jsme se vydali správným směrem. Přesto jsme při hodnocení výsledku zdrženliví. Podařilo se nám v letošních komunálních volbách sice „dotáhnout“ náskok ODS z předchozích let, ale jak je vidět to nestačí.Musíme tvrdě pracovat, abychom příště dosáhli pokud možno výraznějšího výsledku a získali pro spolupráci další koaliční partnery.

I pro Boskovice tedy platí obecný poznatek z letošních komunálních voleb. Město bude řízeno jinou než dosud vládnoucí koalicí ODS, ČSSD, KDU-ČSL, přičemž ČSSD jako vítěz  voleb se dostává do opozice.

Přesto chceme nejen voliče ČSSD, ale i ostatní občany v Boskovicích ujistit, že nepůjdeme cestou destruktivní politiky, nebo chcete-li cestou nulové tolerance. Pokud nám to nová koalice umožní, jsme připraveni pracovat ve výborech, komisích, dozorčích radách, podílet se na rozvoji našeho města. Budeme podporovat a  prosazovat zejména ty záměry, které nejsou v rozporu s naším volebním programem. Za jeho plnění jsme odpovědni svým voličům.

Vůči nové koalici se nyní nechceme vymezovat a počkáme na Programové prohlášení rady města.

schváleno  výborem MO ČSSD a zvolenými zastupiteli